За измамите в Мобиле.де

Тук се говори за всичко...
Аватар
Маниак
Автомобил: Primera P10

За измамите в Мобиле.де

Мнениеот color » 11 Май 2008, 23:00

Здравейте колеги, днес се позабавлявах с един мошеник в немското мобиле и реших накратко да споделя за какво става дума. Схемата е следната: попадате на обява на пръв поглед много привлекателна- четири годишна кола, малко километри и цена с около 1000 евро надолу. Продавача е автокъща в Германия, в обявата има и уеб адреса на съответната къща- влизате в съответния сайт и виждате да се предлагат трийсетина най-различни коли, все на добри цени.Има и мейл за връзка с тях, но на снимките на самите коли има друг мейл адрес, на който ви предлагат да се свържете за подробности.И тук почва заигравката. Получавате отговор на английски, в който четете историята за колата, която е купена от разпродажба от някаква банка в Германия, но сега се намира в Англия и понеже е с ляв волан, не става за каране,не може да и вземе реалните пари и прочие бла бла... Казвам ОК, идеално ме устройва, как да уредим сделката? Няма проблеми, нашата фирма работи с една от така наречените Escrow cargo company. Това са спедиторски фирми, по които може да се превози колата и плащането се извършва към тях. Плащате 30% капаро и след 5 дни те ви доставят колата, като след като се уверите че всичко е наред, плащате и останалите пари.На всичкото отгоре транспорта е включен в цената. След това ви пращат линк към сайта на въпросната шипинг компания- в случая Extra Cargo.eu с указание да се регистрирате там. Сайта на пръв поглед изглежда нормален, но някак си постен, а след малко проучване в Google разбирате, че фигурира в един списък на засечени фалшиви сайтове на несъществуващи Escrow компании.За експеримент писах един мейл и на друг продавач с подобна подозрително примамлива оферта и какво съвпадение- той пък бил работил една година в Германия, но го извикали спешно обратно в Англия и сега си продава колата, щото е с ляв волан и т.н. Казвам страхотно- брат ми живее в Англия, дайте тел. за контакт и къде може да се види автомобила и направо да го плащаме :D Отговора- колата е вече в една шипинг компания, ако проявявате интерес ще ви обясня какво да правим и т.н.
Та колеги, имайте едно наум и внимавайте - мошеници има навсякъде!
Primera LX\ P10\ GA16DE,102hp\95г.хечбек

Аватар
INSANE
Автомобил: Sunny N14

Re: За измамите в Мобиле.де

Мнениеот nissann » 12 Май 2008, 10:52

:bravo: :bravo: :bravo: Браво колега евала за темичката мисля че ще е полезна за доста от нас :bravo: :bravo:
日産自動車株式会社
Изображение
CA 9163 BH

Аватар
Новинар

Мнениеот Sedric » 12 Май 2008, 15:07

Браво колега :bravo: :bravo:
Напрово си направил доста голямо разследване, хубавото е, че ще го имаме едно на ум!!
Аз на скоро се сблъсках с българския вариант на мобиле с една кола, там я обявявт на доста приемлива цена и в един момент кото отидох да я видя в авто къщата се стреснах.
Хубаво си направил, че пускаш инфо за този случай :bravo:
ЛЕВСКИ завинаги !!!
Nissan Cedric V6 3000-1984
Nissan Almera 1.5 dci-2003
НИСАН КЛУБ БЪЛГАРИЯ - 15.08.2011 година

Изображение

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Almera N15

Мнениеот Arkadiy » 12 Май 2008, 15:35

това между другото се случва вече повече от 2 години , а другото е , че обичат да слагат импулсни телефонни номера :)
иначе и аз на няколко пъти бях писал на такива продавачи ... и получавах точно отговорите за които говори колегата ... при мен случая обаче е , че капаро никога не давам , без да съм видял и харесал стоката ... и веднага разбрах ,че е измама ...
Изображение

Nissan Primera QR20DE

Еx Тоyota Avensis 2.0 D4D
Ех Nissan Almera N15 GTI
Ех Nissan Sunny N14 1.4LX Silver
Ex Nissan Sunny N14 1.4LX Red
Ex Opel Vectra A
Еx Opel Corsa B

Аватар
Маниак

Мнениеот smallbug » 12 Май 2008, 20:53

ТО е ясно кой се занимава с покупко/продажби на коли навсякъде по света, така че каквото и да става винаги трябва да сме нащрек. Тъй като и самото мобиле.де е има съвети как да постъпваме за да нямаме проблеми ще взема да преведа някои от популярните номера.
Един за който се сещам на прима виста е особено приложим спрямо хора, които не са от страната от която ще купуват.

Харесваш си кола. Обикновено е доста по-евтина от подобните. Обаждаш се и искаш да ти я запазят за оглед. Казват ти, че няма проблем, но не са сигурни ти дали имаш достатъчно пари за да я купиш и те молят да преведеш пари по MoneyGram или подобни до себе си и после само да им изпратиш факс или емайл със снимка на договора за внос, така че да видят че си с пари. И точно тука е гадния номер, защото човек не се усеща и праща снимка или факс на който е записан кода с който могат да се изтеглят парите, забравяйки да го скрие. Тогава парите могат да бъдат изтеглени без проблем само с кода.
Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDi 138 FAP Exclusive
Primera P10 1.6 SRi 66 kW - в семейството

Аватар
INSANE

Мнениеот MITA6KIQ » 12 Май 2008, 22:07

Я да питам и аз нещо.....възможно ли е една и съща кола да се продава в мобиле.де и в мобилебг :roll: ....засичал съм не една и две коли заедно в двата сайта :wink:

Аватар
Маниак
Автомобил: Primera Wagon WP11

Мнениеот asenasy » 12 Май 2008, 22:38

И в Брюксел ги има! Хранахме един такъв, предлагаше страхотно Пежо 307. Не търсихме имейли, хванахме го по номера на телефона - префикса на страната беше - Румъния, а колата се предлага в Белгия!!!!! За Банковата сметка регистрирана някъде на някакви острови!!!! Искахме да видим колата, не била там, ще я докарат на адрес, преведи пари! Чуете ли тези неща директно ставата донор на някого! Разделяте се със собствените си пари - завинаги!!!!!
Сега за mobile.bg! Сърбах им попарата здраво последните три-четири седмици! Продавах кола и първо - СМС за да разглеждаш колите! добре, СМС да ти излезе ВИП - обява, да видят хората какво предлагаш!!!!! Е, идва време да изтече обявата, намираш в пощенската си кутия съобщение, че можеш да я продължиш ако кликнеш ТУК, но се оказа, че колкото всеки един от вас може да продължи обявата от там толкова и аз успях! Обикновенно не намира страницата или от сорта простотии! И? И отново СМС и цялата процедура!
Renault Clio бегачка
Toyota Yaris
Mercedes E270 CDI
Mercedes E200 coupe
長谷川 Hasegawa (long valley river) 敦士 Atsushi (kind gentleman)

Аватар
Маниак

Мнениеот asenasy » 12 Май 2008, 22:44

MITA6KIQ написа:Я да питам и аз нещо.....възможно ли е една и съща кола да се продава в мобиле.де и в мобилебг :roll: ....засичал съм не една и две коли заедно в двата сайта :wink:

Това не го бях прочел! Да ти кажа! По едно и също време се продаваше JEEP, в мобилетата на - Белгия, Германия и Франция. Мой колега ловец е луд по тях. Колата се предлагаше и на различни цени, първо бяха много високи, след това паднаха много, после пак се качи и така много пъти докато достигна една малко по-висока от средната цена! Всичко тона в порядъка на две седмици.
Има и друго - слагат снимки на перфектни коли, нямащи нищо общо с продавания автомобил, освен марката!!!!
Renault Clio бегачка
Toyota Yaris
Mercedes E270 CDI
Mercedes E200 coupe

Аватар
Маниак

Мнениеот vasilev » 13 Май 2008, 16:20

MITA6KIQ написа:Я да питам и аз нещо.....възможно ли е една и съща кола да се продава в мобиле.де и в мобилебг :roll: ....засичал съм не една и две коли заедно в двата сайта :wink:

Има не един и двама българи в Германия, които държат автокъщи. Освен това доста автоджамбази в БГ работят с "немски" автокъщи и си уговарят и запазват коли по интернет. Думата "немски" е в кавички, защото в 80+% от случаите собствениците на тези къщи са руснаци, поляци, араби, румънци и т.н.

Така че, ако една кола е и в мобиле.бг, и в мобиле.де, то не е задължително това да е измама :pardon:

А за измамите - доста хора изгоряха в Германия. НИКОГА и по НИКАКЪВ повод не превеждайте пари по MoneyGram, Western Union или подобни компании. Немец (частник) или немска автокъща няма да ви поискат капаро, за да ви покажат колата. Поне на мен до сега не ми се е случвало...

Запазвал съм Мерцедес за 13000 евра по телефона, без да дам един цент капаро. Колата ме чакаше 2 дена и беше свалена от продажба.
Моята Алмерка - ходих да я гледам в един четвъртък. 2 часа по-късно я запазих (без никакво капаро), като хората даже ми свалиха 500 евра от първоначално обявената цена. Понеже приятелката ми няма книжка,а бяхме с друга кола, нямаше как да си я взема веднага. Отидох на следващата седмица в понеделник да я взема. През това време помолих един приятел да се обади и да каже, че иска да я вземе веднага на по-високата цена, но му беше отказано!!! Отговора беше - съжаляваме, колата вече е продадена! :ooops:
Mercedes B-Class W246, 180 CDI BlueEfficiency
Toyota Verso Edition AR2 1.8 Multidrive S

Аватар
INSANE
Автомобил: 100NX B13

Мнениеот Boris » 14 Май 2008, 02:56

vasilev написа:През това време помолих един приятел да се обади и да каже, че иска да я вземе веднага на по-високата цена, но му беше отказано!!! Отговора беше - съжаляваме, колата вече е продадена! :ooops:

Култура/морал на ниво!

Аватар
Маниак

Мнениеот pavel6666 » 15 Май 2008, 21:20

Интересна тема. На мен ми е фикс идея един ден да отида сам и да си купя кола от Германия.
ALMERA N15, CD20E

Аватар
Маниак

Мнениеот asenasy » 15 Май 2008, 21:51

Сметни си първо разходите!!!!!!!!
Ще се учудиш колко са много и ако ще докарваш колата на ход си е живо изпитание на нервите и джоба!!! Помисли, защо българския автоджамбазин се пренасочи към други пазари!!
По сметки в момента най-изгодно излиза да закупиш кола, но за сума над 20 000 лева, от USA!
:shock:
Renault Clio бегачка
Toyota Yaris
Mercedes E270 CDI
Mercedes E200 coupe

Аватар
Нисан Клуб България

Мнениеот Arkadiy » 15 Май 2008, 22:25

в германия за кола бях преди ... 1 месец .. и малко ... скъпи са много !
Изображение

Nissan Primera QR20DE

Еx Тоyota Avensis 2.0 D4D
Ех Nissan Almera N15 GTI
Ех Nissan Sunny N14 1.4LX Silver
Ex Nissan Sunny N14 1.4LX Red
Ex Opel Vectra A
Еx Opel Corsa B

Аватар
Маниак

Мнениеот color » 16 Май 2008, 00:05

Е тука като са по- евтини на какво се дължи според теб? Всеки ден гледам пред работата ми един огромен паркинг превърнат на депо за нововнесени коли. Коли е силно казано за тея скапани от каране и натоварени директно от някоя италианска морга возила. Гледах един Ярис, който се беше превъртал през таван- закърпиха го, след ден два нови калници, боя и понеже е 2003 или 2004г. познай каква цена ще му сложат... А новия му собственик ще си мисли че кара страшна кола и е направил суперизгодна покупка. Мисля, че ако си вкараш от Германия поддържана кола от частно лице със сервизна книжка и реално доказани километри, били те и повече, е за предпочитане, макар и да платиш 500-1000 евра отгоре.
Primera LX\ P10\ GA16DE,102hp\95г.хечбек

Аватар
Маниак
Автомобил: Primera P11

Мнениеот doctor » 16 Май 2008, 11:17

color написа:Е тука като са по- евтини на какво се дължи според теб? Всеки ден гледам пред работата ми един огромен паркинг превърнат на депо за нововнесени коли. Коли е силно казано за тея скапани от каране и натоварени директно от някоя италианска морга возила. Гледах един Ярис, който се беше превъртал през таван- закърпиха го, след ден два нови калници, боя и понеже е 2003 или 2004г. познай каква цена ще му сложат... А новия му собственик ще си мисли че кара страшна кола и е направил суперизгодна покупка. Мисля, че ако си вкараш от Германия поддържана кола от частно лице със сервизна книжка и реално доказани километри, били те и повече, е за предпочитане, макар и да платиш 500-1000 евра отгоре.

:bravo: Аз бих предпочел Англия! Много ниски цени и добре потдържани коли!
DOCTORA PRIMERA P11 2.0 SE 98г

Следваща

Назад към Общи приказки