Смяна на книжка

Случки, подвизи, изцепки...
Аватар
Маниак
Автомобил: Primera Wagon WP11

Смяна на книжка

Мнениеот dixie » 12 Яну 2009, 22:38

Някой да си е сменял книжката наскоро ? Интересува ме за кат.В медицинското само от личния лекар ли или трябва да имам печат от очен и колко време важи. Както и ако сега си подам документите може ли да си я взема след 2-3 месеца примерно, моята изтича август.
山本 Yamamoto (true mountain) 三千代 Michiyo (three thousand generations)
CD20T
Изображение

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Primera P12

Re: Смяна на книжка

Мнениеот emil » 13 Яну 2009, 08:47

Отдавна не съм я сменявал, но има си хас да не ти искат очен лекар!
Primera P12, 1.8i Comfort 2006, Tamona ГИ
ex. Primera P10, 2.0i SLX LPG Coltek 1991

Аватар
VP44 Expert

Мнениеот N_Petrov » 13 Яну 2009, 10:19

В крайна сметка аз моята като я вадих преди 5 години отидох на частно. Даваш 20-30 кинта ( или нещо от сорта беше) и всичките ти лекари един до друг, пък и не се чака, нали им плащаш. Мен ме оправиха за има няма 15 минутки.
Almera N16 YD22DDT

Всеки автомобил е екипиран с 2 вида пътепоказатели (мигача) - ЛЯВ и ДЕСЕН. Използвайте ги ПО ОТДЕЛНО!!!
Няма дума в българския език, която в мн. ч. да за вършва на "Й"!!!

Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P11

Мнениеот masterreset » 13 Яну 2009, 18:56

2004 си смених книжката , но единственото което направих е да си подам документите и после да върна старата книжка. Мисля ,че има носих медицинско от личния лекар , но това беше само .

На очен не съм минавал
P11-144 2.0 TD, P11 2.0 TD -на части
Megan Coach 1.9tdi

Новак
Автомобил: Primera P11-144

Мнениеот Fil65 » 13 Яну 2009, 20:31

Преди 3-4 години медицинското се попълваше само от личния лекар, а новата книжка можеш да си я вземеш когато решиш

Аватар
Маниак

Мнениеот 100NX Golf Destroyer » 14 Яну 2009, 23:40

Моята книжка също изтича поради изтичане на 10-годишния срок на валидност от датата на издаването и (лелееее, одъртех! :mrgreen: )

Кажете какво се прави за да се подмени с нова? :)
Какви са тия медицински свидетелства и пр.?? Аз си мислех, че само си връщаш старата в КАТ, попълваш някакви документи и ти издават нова? :oops:

Аватар
Маниак
Автомобил: Micra K11

Мнениеот Violeta » 15 Яну 2009, 01:12

Колеги ,ето каква е процедурата за подновяване на шофьорските книжки,както и нужните ви документи :

1. Медицинско за шофьорска книжка - не е задължително да бъде издадено от личния лекар, може и от частна клиника. Валидността му е 6 месеца от датата на издаване. Бланката се купува от книжарниците,попълва се от лекаря (принципно трябва самия лекар да ви направи преглед ПОНЕ на зрението,което е нормално мисля,но в БГ никой не се занимава с такива "подробности",просто влизате,казвате за какво ви е свидетелството,лекаря ви пита имате ли някакви проблеми, вие казвате твърдо НЙЕ и сте готови )

2. Една снимка паспортен формат - снимката задължително трябва да бъде актуална, направена до шест месеца преди подаването на заявлението :smiah: . (само не мога да разбера ,как ще разгадаят уважаемите господа полицаи, че е правена до 6 месеца преди попълването на заявлението ама.....айде българска работа )

3. Заявление за подмяна на книжката - купува се в КАТ на гишето,на което обработват документите.

4.Квитанция за дължими платени глоби по ЗДВП (тоест, ако имате неплатени актове трябва да си ги платите )

5. Необходимо е да носите: личната карта, старата книжка,медицинското,квитанцията за платените актове и талона,като старата книжка я прибират при получаване на новата.

5.Процедурата: С попълнено заявление, снимката, медицинското, старата книжка, личната карта ,квитанцията и талона отивате на гишето, от което сте взели заявлението.Уточнявате каква процедура искате (нормална или бърза),отивате на касата,плащате, дават ви едно талонче и след определените работни дни за издаване на новата книжка, отивате да си я вземете.

Ами това е! Хамалогията е пълна :ooops: :ooops: :ooops:

П.С. На самото заявление горе,под мястото за снимката ви има едно жълто поле, в което трябва да подпишете.Когато попълвате заявлението: НЕ СЕ ПОДПИСВАЙТЕ!!!!!!! Подписът ви трябва да се положи със специален химикал ,на самото гише , пред служителя на КАТ! (пише на самата бланка, но отзад и в бързината може да не обърнете внимание при попълването,а ако се объркате ще се наложи да си купите ново заявлвние и да го попълните отново)
Пред умната жена се сваля шапка, пред красивата всичко останало

Аватар
Маниак
Автомобил: Almera N15

Мнениеот jet » 20 Яну 2009, 14:05

Относно снимката.. гледат дали случайно същата снимка не фигурира в друг по-стар документ за самоличност.
Пример: ако със същата снимка си си сменял лична карта или международен паспорт преди една година, много вероятно е да те върнат. Бил съм свидетел на подобни случки.. А да те върнат след като си чакал 1 час на гише в КАТ.. не е приятно..
Almera N15 [GA14DE]

Мнениеот vezna » 23 Фев 2010, 10:39

Мерси за подробното описание на процеса.
Само един въпрос. Откъде се взима Квитанция за дължими платени глоби по ЗДВП? Никъде не намерих информация по въпроса.
Ще съм много благодарна, ако ме просветлите и за това.

Аватар
INSANE

Мнениеот petrolhead » 23 Фев 2010, 11:55

За тези, които ще си вадят книжки в София да имат предвид, че талончето се взима докъм 10ч, щото след това автоматът не дава. Чака се прилично дълго, така че пригответе и се уверете че сте взели всички документи, да не чакате за лудо. Ако имате новопридобити категории, проверете в КАТ Дървеница какви документи се искат. За С има допълнителни, но май ги искат само първия път.
Изображение
Писан Микра К11/1.3 SLX/1994/CG13DE

Маниак
Автомобил: Note

Мнениеот georgi_georgiev » 23 Фев 2010, 12:42

Violeta написа:Колеги ,ето каква е процедурата за подновяване на шофьорските книжки,както и нужните ви документи :

1. Медицинско за шофьорска книжка - не е задължително да бъде издадено от личния лекар, може и от частна клиника. Валидността му е 6 месеца от датата на издаване. Бланката се купува от книжарниците,попълва се от лекаря (принципно трябва самия лекар да ви направи преглед ПОНЕ на зрението,което е нормално мисля,но в БГ никой не се занимава с такива "подробности",просто влизате,казвате за какво ви е свидетелството,лекаря ви пита имате ли някакви проблеми, вие казвате твърдо НЙЕ и сте готови )

2. Една снимка паспортен формат - снимката задължително трябва да бъде актуална, направена до шест месеца преди подаването на заявлението :smiah: . (само не мога да разбера ,как ще разгадаят уважаемите господа полицаи, че е правена до 6 месеца преди попълването на заявлението ама.....айде българска работа )

3. Заявление за подмяна на книжката - купува се в КАТ на гишето,на което обработват документите.

4.Квитанция за дължими платени глоби по ЗДВП (тоест, ако имате неплатени актове трябва да си ги платите

5. Необходимо е да носите: личната карта, старата книжка,медицинското,квитанцията за платените актове и талона,като старата книжка я прибират при получаване на новата.

5.Процедурата: С попълнено заявление, снимката, медицинското, старата книжка, личната карта ,квитанцията и талона отивате на гишето, от което сте взели заявлението.Уточнявате каква процедура искате (нормална или бърза),отивате на касата,плащате, дават ви едно талонче и след определените работни дни за издаване на новата книжка, отивате да си я вземете.

Ами това е! Хамалогията е пълна :ooops: :ooops: :ooops:

П.С. На самото заявление горе,под мястото за снимката ви има едно жълто поле, в което трябва да подпишете.Когато попълвате заявлението: НЕ СЕ ПОДПИСВАЙТЕ!!!!!!! Подписът ви трябва да се положи със специален химикал ,на самото гише , пред служителя на КАТ! (пише на самата бланка, но отзад и в бързината може да не обърнете внимание при попълването,а ако се объркате ще се наложи да си купите ново заявлвние и да го попълните отново)

за С-категория (и всички други който се водят-"професионалисти") Д;Е и т.н-медицинското НЕ е от личния лекар, а от ТРАНСПОРТНА (поне във ВАРНА)

Аватар
INSANE
Автомобил: Almera N15

Мнениеот Svetlix » 23 Фев 2010, 14:53

Нали не искаш да кажеш, че и на ново трябва да минавам психо? Тва че ще ме скъсат пак е ясно но ... просто пари на вятъра са при положение, че не карам нищо над 3.5 тона.
Изображение
N15 SRi, GA16DE (1998)
VW Passat 1.9 TDi AFN (1999)
ex. P10 SLX, CD20 (1993)

Аватар
INSANE

Мнениеот petrolhead » 23 Фев 2010, 19:05

georgi_georgiev написа:за С-категория (и всички други който се водят-"професионалисти") Д;Е и т.н-медицинското НЕ е от личния лекар, а от ТРАНСПОРТНА (поне във ВАРНА)

Не е верно. Аз представих медицинско от личен лекар.

@Svetlix психото ти важи до 55 годишна възраст.
Изображение
Писан Микра К11/1.3 SLX/1994/CG13DE

Маниак

Мнениеот JohnnieSmoker » 23 Фев 2010, 19:50

Имам С,Т категория до сега само с медицинско съм минавал .

Маниак
Автомобил: Sunny N14

Мнениеот velesks » 24 Фев 2010, 09:42

Някъде четох, че продължават със 6 месеца срока на шофьорските книжки, защото КАТ не биле готови с техниката за издаване на книжки по новия образец. При това положение не е ли по-добре да изчакаме за нова книжка, щото да не се окаже после, че тая която са ни дали сега, след някой друг месец няма да важи било у нас, било зад граница. Някой с повече инфо по въпроса???
SunnyN14GA16DS; АГУ "Ловато"; NGKBKR6EIX

Следваща

Назад към Лакърдии