Дал Бог живот и здраве...

Случки, подвизи, изцепки...
Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P11

Дал Бог живот и здраве...

Мнениеот caviara » 05 Яну 2010, 21:20

...това е девиза на новото здравно осигуряване (или нещо подобно).
Е направо съм потресен :!:

Започва се от там, че при посещение на ДжиПито оставяш потребителска такса, при посещение на всеки следващ - потребителска такса при преминаване през рентген или друго подобно - потребителска такса...
... и това при условие, че на месец ми се удържат ХХлв. от заплатата (да не кажа, че може да е и трицифрено число). И тези пари са не само от мен, а от всеки честен Българин!

Продължава се през висенето пред всеки един кабинет по 40+ минути, независимо от опашката, а не се ли сещат, че моето време е ПАРИ, от които и ТЕ си получават заплатите.

и като за капак на всичко не ми дават лекарство!!!
Бях при личния лекар (потребителска, не съм платил, но това са си наши отношения), след което рецепция - такса, ренген, висене...
и накрая стигнахме до извода, че ми трябва лекарство, което не е от най евтините (но в никакъв случай не е и от скъпите), което може да се изпише по здравна пътека, но към момента (така и не разбрах защо), той не може да ми го изпише и трябва да си го купя. Казах ОК няма проблем колкото и да струва (хората, които ме познават, знаят, че не съм от най стиснатите)...
... написа ми рецепта и...
...едвам намерих аптека, в която да ми го ПРОДАДЪТ :shock: Навсякъде обяснението беше: "ами то се изписва от здравна каса и ние не сме си заредили за продажба" (независимо от това, че има залепена цена) :evil:

Въпросът е: А Ако НЕ искам да плащам на ши****та държава тези скапани пари, а искам да ходя само по частни клиники - трябва да легна и да мра, независимо от факта, че имам пари, за да си платя?

Sorry, но съм афектиран още...
Ако модераторите сметнат темата подронва авторитета на форума, занят какво да я направят, нарочно я пускам в спам секцията на форума.

И като заключение: Пожелавам ви, наистина да сте живи и здрави, за да не се налга да попадате в тази мошенническа система.
"You become responsible, forever, for what you have tamed"

"You make me smash the clock and feel ... I'd rather die behind the wheel"

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Primera P12

Re: Дал Бог живот и здраве...

Мнениеот emil » 05 Яну 2010, 21:30

Чул те господ! Благодаря за добрите пожелания! Дай боже и при теб да е така! Не че ще ти стане по-леко, просто да ти обясня омагьосания кръг, в който вероятно си попаднал. Има лекартства, които действително се изписват от здравна каса, но трябва да ти е поставена специфична диагноза. Ако не ти е поставена такава диагноза си плащаш като поп. Гротескно звучи: Системата на здравеопазването. Нито е система, нито е здравеопазване.
Primera P12, 1.8i Comfort 2006, Tamona ГИ
ex. Primera P10, 2.0i SLX LPG Coltek 1991

Аватар
Ковчежник
Автомобил: Almera N15

Мнениеот NisRo » 05 Яну 2010, 21:45

Отдавна съм на позицията, че НЕ ИСКАМ да плащам здравна осигуровка по същите причини. Такси потребителски, плащане на консумативи за изследвания, които ми задължават да си правя профилактично; рентгенова снимка - 12 лв. (ако щеш)- от преди няколко дни. И защо ми удържат пари?!? За да лекуват безплатно мангалите. НЕ ЖЕЛАЯ да ги лекуват от МОИТЕ пари! По същия начин разсъждавам и за пенсионните осигуровки, че и 2. И защото съм държавен служител, са ми пълни и легални осигуровките. Парите ми трябват СЕГА, а не във виртуалното бъдеще, което тъй или иначе няма да доживея.
Последна промяна NisRo на 05 Яну 2010, 22:49, променена общо 1 път
N15 2.0D SLX / CD20
Изображение

Аватар
INSANE

Мнениеот alekangg » 05 Яну 2010, 21:53

Това за мазните алчни докторите, системата и лекарствата и самото им отношение към нас пациентите е като черна дупка. Каквото и да се каже, ще е много малко и невзрачно! Да не се забравя, че каквото и по сериозно да се прави, се плаща като поп на ръка и излиза, че се лекуваш на частно! Сега очаквам, някой ужилен по задника доктор, да се изяви в отговор, че ние не сме учили 10хх години и т.н. и т.н. и че без тях ние не можем и видиш ли и 1000лв на ден пак са малко.

Аватар
INSANE
Автомобил: Micra K11

Мнениеот petrolhead » 05 Яну 2010, 21:55

Еееех! Стаменти! С пълно право си възмутен. Здравното осигуряване си един най-обикновен пладнешки обир и то узаконен и с обилие от възможности за експлоатиране на дойната крава Български народ. А това което най-много ми харесва е че няма не искам - осигуряването е принудително. Ти може да искаш да се лекуваш по стар народен обичай, ама трябва да тъпчеш бездънната гуша на Здарвното осигуряване. Да са живи и здрави да си харчат парите!
Изображение
Писан Микра К11/1.3 SLX/1994/CG13DE

Аватар
INSANE

Мнениеот кмета » 05 Яну 2010, 22:10

не съм експерт но чувам разни неща от тук от там и знам със сигурност че здравната каса разполага с доста милиони които обаче не отиват за здравеопазване а се обсъждаше преди не много време дали да не се сложат на влог в някоя банка!!!!!!

преди няколко дена по радиото се говореше че здравната каса не се е разплатила към личните доктори ите щели да си искат някаква сума и да издавали бележки пък хората да си ги искали от финансовия министър ( някъде по форумите прочетох прякора му - хер Флик)

общо взето нещата отиват натам ,че освен да се помолим на дедо поп да направи водосвет (или незнам точно каквотрябва да е ) за здраве друго не ни остава!
ако не се оправя с чук, значи проблемът е електрически!
Toyota corolla verso D4D 2.2 -136hp

Аватар
INSANE

Мнениеот caviara » 05 Яну 2010, 22:27

ЮСамо едно малко уточнение:
caviara написа:...едвам намерих аптека, в която да ми го ПРОДАДЪТ :shock: Навсякъде обяснението беше: "ами то се изписва от здравна каса и ние не сме си заредили за продажба"...
Имах предвид, че близо час обикалях (с колата) за да си КУПЯ въпросното лекарство, което изрично беше упоменато в рецептата!
emil написа:..Има лекартства, които действително се изписват от здравна каса, но трябва да ти е поставена специфична диагноза...

горе-долу за такова лекараство иде реч (кортикостероид ако ви говори нещо), но диагнозата беше съгласувана с лекар, при който за да я получа официално трябва да изчакам около месец... :pardon:
Но не е ставало на въпрос да не си го платя, а точно обратното :pardon:
"You become responsible, forever, for what you have tamed"

"You make me smash the clock and feel ... I'd rather die behind the wheel"

Аватар
Ковчежник

Мнениеот NisRo » 05 Яну 2010, 22:57

Стаменти, внимавай с кортикостероидите. Колкото са полезни, толкова и вредят. Иначе при възпаления, особено в някои комбинации, много помагат. Задължително се приемат по схема с постепенно увеличаващи се и в последствие постепенно намаляващи дози. Но не повече от месец и половина. Не знам за какво иде реч, но имам някои познания :angel:
N15 2.0D SLX / CD20
Изображение

Аватар
INSANE

Мнениеот W2 » 05 Яну 2010, 22:58

:arrow:
Стаментий, само регистрирам пост, защото не ми се говори това, което мисля за цялата тази помия!!!
Емо знае, предполагам и на теб съм казвал колко мъки бера заради простотиите им......

Аватар
Маниак

Мнениеот qke » 05 Яну 2010, 23:13

Ами хора то самият слогин си е казал ясно "Новото здравно осигуряване -Дал бог живот и здраве" .Министерство на здравеопазването направо се смее в очите ни ! :evil: :evil: :evil:
Изроди да се гаврят с честните данъкоплатци !!! :evil: :evil: :evil:
Almera N15 1.4 бензин GA14DE TYPE ENGINE
[img]http://m.sibir.bg/uploads_bg/img/0051577/img_51577_1083632_r.jpg[/img]

Аватар
INSANE

Мнениеот kantarev » 06 Яну 2010, 12:51

Съвсем случайно работя за Чайкафарма която е част от Търговска лига и ДаллБог живот и здраве.Всички служители са здравно осигурени там и немога да се оплача.Винаги когато имам нужда ми обръщат внимание,изписват ми се лекарства БЕЗПЛАТНО,не чакам никога на опашка за Джипи и те така.Не мога да разбера кое ви е разгневило толкова.Това е една алтернатива която всеки може да избере :wink:
Primera P11,GA16DE,GI zavolli

Аватар
INSANE

Мнениеот кмета » 06 Яну 2010, 13:43

[quote="kantarev";p="224969"].................Не мога да разбера кое ви е разгневило толкова

искренно се надявам изобщо да не разбереш!
ако не се оправя с чук, значи проблемът е електрически!
Toyota corolla verso D4D 2.2 -136hp

Аватар
INSANE

Мнениеот martin7937 » 06 Яну 2010, 13:51

Дал Бог е ЕАД и е една от най-новите и млади здравно осигурителни дружества (доброволни) в България (още т.нар. Здравен фонд). Пиша го за разяснение, за да не се смесва със задължителното здравно осигуряване, което е част от задължителните месечни удръжки от трудовите ни възнаграждания.
"...буталата са малко вдлъбнати, но се оказа че сичко е наред..."
"...контролера ще е механичен (даже съм виждал от виздуха за рибките една врътка)..."

Аватар
Ковчежник

Мнениеот NisRo » 06 Яну 2010, 13:53

Демек, веднъж плащаш здравна осигуровка задължително и още веднъж, ако искаш, плащаш при тези доброволни (или доброзорни) мошенически дружества. Както пенсионните и застрахователните вноски. Не, благодаря!
N15 2.0D SLX / CD20
Изображение

Аватар
INSANE

Мнениеот martin7937 » 06 Яну 2010, 14:12

В общия случай - ако искаш плащаш, ако не искаш - не плащаш. Това с доброволното здравно осигуряване е често използван приом от страна на съвременните и незадръстени работодалите, които сключват подобни договори от тяхно име и за сметка на служителите си. Третира се като социална придобивка (employee benefit) и като горница над договореното трудово възнаграждение. Никой не те кара да го плащаш. Вече ако сам имаш желание да сключиш такъв договор, това е друг въпрос. Вноските са всичко от 10 до 40-50 лв месечно на човек, в зависимост желаните пакети (болнично или извънболнично лечение, зъботехника, възстановяване на медицински разходи, профилактика и т.н.).
Цялата схема има и трета гледна точка - доброволно задължително здравно/пенсионно осигуряване.. Тук кашата е още по-голяма.. и кога ще се оправи - навярно никога..
"...буталата са малко вдлъбнати, но се оказа че сичко е наред..."
"...контролера ще е механичен (даже съм виждал от виздуха за рибките една врътка)..."

Следваща

Назад към Лакърдии