Дал Бог живот и здраве...

Случки, подвизи, изцепки...
INSANE
Автомобил: Primera P11

Дал Бог живот и здраве...

Мнениеот caviara » 05 Яну 2010, 21:20

...това е девиза на новото здравно осигуряване (или нещо подобно).
Е направо съм потресен :!:

Започва се от там, че при посещение на ДжиПито оставяш потребителска такса, при посещение на всеки следващ - потребителска такса при преминаване през рентген или друго подобно - потребителска такса...
... и това при условие, че на месец ми се удържат ХХлв. от заплатата (да не кажа, че може да е и трицифрено число). И тези пари са не само от мен, а от всеки честен Българин!

Продължава се през висенето пред всеки един кабинет по 40+ минути, независимо от опашката, а не се ли сещат, че моето време е ПАРИ, от които и ТЕ си получават заплатите.

и като за капак на всичко не ми дават лекарство!!!
Бях при личния лекар (потребителска, не съм платил, но това са си наши отношения), след което рецепция - такса, ренген, висене...
и накрая стигнахме до извода, че ми трябва лекарство, което не е от най евтините (но в никакъв случай не е и от скъпите), което може да се изпише по здравна пътека, но към момента (така и не разбрах защо), той не може да ми го изпише и трябва да си го купя. Казах ОК няма проблем колкото и да струва (хората, които ме познават, знаят, че не съм от най стиснатите)...
... написа ми рецепта и...
...едвам намерих аптека, в която да ми го ПРОДАДЪТ :shock: Навсякъде обяснението беше: "ами то се изписва от здравна каса и ние не сме си заредили за продажба" (независимо от това, че има залепена цена) :evil:

Въпросът е: А Ако НЕ искам да плащам на ши****та държава тези скапани пари, а искам да ходя само по частни клиники - трябва да легна и да мра, независимо от факта, че имам пари, за да си платя?

Sorry, но съм афектиран още...
Ако модераторите сметнат темата подронва авторитета на форума, занят какво да я направят, нарочно я пускам в спам секцията на форума.

И като заключение: Пожелавам ви, наистина да сте живи и здрави, за да не се налга да попадате в тази мошенническа система.
"You become responsible, forever, for what you have tamed"

"Where do you expect us to go when the bombs fall?" :(

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Primera P12

Re: Дал Бог живот и здраве...

Мнениеот emil » 05 Яну 2010, 21:30

Чул те господ! Благодаря за добрите пожелания! Дай боже и при теб да е така! Не че ще ти стане по-леко, просто да ти обясня омагьосания кръг, в който вероятно си попаднал. Има лекартства, които действително се изписват от здравна каса, но трябва да ти е поставена специфична диагноза. Ако не ти е поставена такава диагноза си плащаш като поп. Гротескно звучи: Системата на здравеопазването. Нито е система, нито е здравеопазване.
Primera P12, 1.8i Comfort 2006, Tamona ГИ
ex. Primera P10, 2.0i SLX LPG Coltek 1991

Аватар
Ковчежник
Автомобил: Almera N15

Мнениеот NisRo » 05 Яну 2010, 21:45

Отдавна съм на позицията, че НЕ ИСКАМ да плащам здравна осигуровка по същите причини. Такси потребителски, плащане на консумативи за изследвания, които ми задължават да си правя профилактично; рентгенова снимка - 12 лв. (ако щеш)- от преди няколко дни. И защо ми удържат пари?!? За да лекуват безплатно мангалите. НЕ ЖЕЛАЯ да ги лекуват от МОИТЕ пари! По същия начин разсъждавам и за пенсионните осигуровки, че и 2. И защото съм държавен служител, са ми пълни и легални осигуровките. Парите ми трябват СЕГА, а не във виртуалното бъдеще, което тъй или иначе няма да доживея.
Последна промяна NisRo на 05 Яну 2010, 22:49, променена общо 1 път
N15 2.0D SLX / CD20
Изображение

Аватар
INSANE

Мнениеот alekangg » 05 Яну 2010, 21:53

Това за мазните алчни докторите, системата и лекарствата и самото им отношение към нас пациентите е като черна дупка. Каквото и да се каже, ще е много малко и невзрачно! Да не се забравя, че каквото и по сериозно да се прави, се плаща като поп на ръка и излиза, че се лекуваш на частно! Сега очаквам, някой ужилен по задника доктор, да се изяви в отговор, че ние не сме учили 10хх години и т.н. и т.н. и че без тях ние не можем и видиш ли и 1000лв на ден пак са малко.

Аватар
INSANE
Автомобил: Micra K11

Мнениеот petrolhead » 05 Яну 2010, 21:55

Еееех! Стаменти! С пълно право си възмутен. Здравното осигуряване си един най-обикновен пладнешки обир и то узаконен и с обилие от възможности за експлоатиране на дойната крава Български народ. А това което най-много ми харесва е че няма не искам - осигуряването е принудително. Ти може да искаш да се лекуваш по стар народен обичай, ама трябва да тъпчеш бездънната гуша на Здарвното осигуряване. Да са живи и здрави да си харчат парите!
Изображение
Писан Микра К11/1.3 SLX/1994/CG13DE

Аватар
INSANE

Мнениеот кмета » 05 Яну 2010, 22:10

не съм експерт но чувам разни неща от тук от там и знам със сигурност че здравната каса разполага с доста милиони които обаче не отиват за здравеопазване а се обсъждаше преди не много време дали да не се сложат на влог в някоя банка!!!!!!

преди няколко дена по радиото се говореше че здравната каса не се е разплатила към личните доктори ите щели да си искат някаква сума и да издавали бележки пък хората да си ги искали от финансовия министър ( някъде по форумите прочетох прякора му - хер Флик)

общо взето нещата отиват натам ,че освен да се помолим на дедо поп да направи водосвет (или незнам точно каквотрябва да е ) за здраве друго не ни остава!
ако не се оправя с чук, значи проблемът е електрически!

INSANE

Мнениеот caviara » 05 Яну 2010, 22:27

ЮСамо едно малко уточнение:
caviara написа:...едвам намерих аптека, в която да ми го ПРОДАДЪТ :shock: Навсякъде обяснението беше: "ами то се изписва от здравна каса и ние не сме си заредили за продажба"...
Имах предвид, че близо час обикалях (с колата) за да си КУПЯ въпросното лекарство, което изрично беше упоменато в рецептата!
emil написа:..Има лекартства, които действително се изписват от здравна каса, но трябва да ти е поставена специфична диагноза...

горе-долу за такова лекараство иде реч (кортикостероид ако ви говори нещо), но диагнозата беше съгласувана с лекар, при който за да я получа официално трябва да изчакам около месец... :pardon:
Но не е ставало на въпрос да не си го платя, а точно обратното :pardon:
"You become responsible, forever, for what you have tamed"

"Where do you expect us to go when the bombs fall?" :(

Аватар
Ковчежник

Мнениеот NisRo » 05 Яну 2010, 22:57

Стаменти, внимавай с кортикостероидите. Колкото са полезни, толкова и вредят. Иначе при възпаления, особено в някои комбинации, много помагат. Задължително се приемат по схема с постепенно увеличаващи се и в последствие постепенно намаляващи дози. Но не повече от месец и половина. Не знам за какво иде реч, но имам някои познания :angel:
N15 2.0D SLX / CD20
Изображение

Аватар
INSANE

Мнениеот W2 » 05 Яну 2010, 22:58

:arrow:
Стаментий, само регистрирам пост, защото не ми се говори това, което мисля за цялата тази помия!!!
Емо знае, предполагам и на теб съм казвал колко мъки бера заради простотиите им......

Аватар
Маниак

Мнениеот qke » 05 Яну 2010, 23:13

Ами хора то самият слогин си е казал ясно "Новото здравно осигуряване -Дал бог живот и здраве" .Министерство на здравеопазването направо се смее в очите ни ! :evil: :evil: :evil:
Изроди да се гаврят с честните данъкоплатци !!! :evil: :evil: :evil:
Almera N15 1.4 бензин GA14DE TYPE ENGINE
[img]http://m.sibir.bg/uploads_bg/img/0051577/img_51577_1083632_r.jpg[/img]

Аватар
INSANE

Мнениеот kantarev » 06 Яну 2010, 12:51

Съвсем случайно работя за Чайкафарма която е част от Търговска лига и ДаллБог живот и здраве.Всички служители са здравно осигурени там и немога да се оплача.Винаги когато имам нужда ми обръщат внимание,изписват ми се лекарства БЕЗПЛАТНО,не чакам никога на опашка за Джипи и те така.Не мога да разбера кое ви е разгневило толкова.Това е една алтернатива която всеки може да избере :wink:
Primera P11,GA16DE,GI zavolli

Аватар
INSANE

Мнениеот кмета » 06 Яну 2010, 13:43

[quote="kantarev";p="224969"].................Не мога да разбера кое ви е разгневило толкова

искренно се надявам изобщо да не разбереш!
ако не се оправя с чук, значи проблемът е електрически!

Аватар
INSANE

Мнениеот martin7937 » 06 Яну 2010, 13:51

Дал Бог е ЕАД и е една от най-новите и млади здравно осигурителни дружества (доброволни) в България (още т.нар. Здравен фонд). Пиша го за разяснение, за да не се смесва със задължителното здравно осигуряване, което е част от задължителните месечни удръжки от трудовите ни възнаграждания.
"...буталата са малко вдлъбнати, но се оказа че сичко е наред..."
"...контролера ще е механичен (даже съм виждал от виздуха за рибките една врътка)..."

Аватар
Ковчежник

Мнениеот NisRo » 06 Яну 2010, 13:53

Демек, веднъж плащаш здравна осигуровка задължително и още веднъж, ако искаш, плащаш при тези доброволни (или доброзорни) мошенически дружества. Както пенсионните и застрахователните вноски. Не, благодаря!
N15 2.0D SLX / CD20
Изображение

Аватар
INSANE

Мнениеот martin7937 » 06 Яну 2010, 14:12

В общия случай - ако искаш плащаш, ако не искаш - не плащаш. Това с доброволното здравно осигуряване е често използван приом от страна на съвременните и незадръстени работодалите, които сключват подобни договори от тяхно име и за сметка на служителите си. Третира се като социална придобивка (employee benefit) и като горница над договореното трудово възнаграждение. Никой не те кара да го плащаш. Вече ако сам имаш желание да сключиш такъв договор, това е друг въпрос. Вноските са всичко от 10 до 40-50 лв месечно на човек, в зависимост желаните пакети (болнично или извънболнично лечение, зъботехника, възстановяване на медицински разходи, профилактика и т.н.).
Цялата схема има и трета гледна точка - доброволно задължително здравно/пенсионно осигуряване.. Тук кашата е още по-голяма.. и кога ще се оправи - навярно никога..
"...буталата са малко вдлъбнати, но се оказа че сичко е наред..."
"...контролера ще е механичен (даже съм виждал от виздуха за рибките една врътка)..."

Следваща

Назад към Лакърдии