Как да спра бензиновата помпа?

Въпроси относно притежаването и поддържането на автомобил NISSAN.

Как да спра бензиновата помпа?

Мнениеот ivan76 » 12 Апр 2006, 11:46

Карам Примера Р10 пълна инжекция. Имам газова уредба но ми се ще да спра бензиновата помпа докато работи на газ! Как да стане тази работа според вас?

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Almera N15

Re: Как да спра бензиновата помпа?

Мнениеот damon » 12 Апр 2006, 11:48

ivan76 написа:Карам Примера Р10 пълна инжекция. Имам газова уредба но ми се ще да спра бензиновата помпа докато работи на газ! Как да стане тази работа според вас?

Недей я спира! Коректното блокиране на бензин е спиране на дюзите и слагане на емулатор на дюзите. Помпата не се спира за да може да циркулира постоянно бензин през дюзите и да ги охлажда. Затова и винаги трябва да имаш бензин. Също и винаги да палиш на бензин...
N15 GTi, SR20DE
ex. P11, GA16DE

Мнениеот ivan76 » 12 Апр 2006, 13:44

damon написа:
ivan76 написа:Карам Примера Р10 пълна инжекция. Имам газова уредба но ми се ще да спра бензиновата помпа докато работи на газ! Как да стане тази работа според вас?

Недей я спира! Коректното блокиране на бензин е спиране на дюзите и слагане на емулатор на дюзите. Помпата не се спира за да може да циркулира постоянно бензин през дюзите и да ги охлажда. Затова и винаги трябва да имаш бензин. Също и винаги да палиш на бензин...

Знам че по принцип е така но не съм чул някой който си е спрял помпата да е имал проблеми свързани именно с това. Ако все пак някой знае да сподели!

Аватар
Нисан Клуб България

Мнениеот damon » 12 Апр 2006, 14:24

ivan76 написа:
damon написа:

Знам че по принцип е така но не съм чул някой който си е спрял помпата да е имал проблеми свързани именно с това. Ако все пак някой знае да сподели!

Като толкова държиш. Отдолу при предпазителите е релето за помпата - спираш там и готово...
N15 GTi, SR20DE
ex. P11, GA16DE

Редовен

Мнениеот botev23 » 13 Апр 2006, 21:23

ot priqteli koito otdavna karat na gaz znam 4e i dvata variqnta vodqt do edno da ti izgori pompata. kato e spre6 zasuhvat gumi4kite i se precakva pompata taka 4e ne e spirai. razbira se i drugiq variqnt ne e podhodq6t ako nqma ili ima malko benzin. za tva moq suvet e vinagi druj minimum 15 litra benzin i si pali vinagi na benzin. tva pomaga ili pone udaljava jivota na pompata

Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P11

Мнениеот W2 » 13 Апр 2006, 21:41

точно! не си спирай помпата, дръж си малко бензинец... и ВИНАГИ пали и карай първите 3-4км на бензин! Опасност за помпата и гумички няма!, но така ще си предпазиш инжекторите от нагари... ;)

Мнениеот ivan76 » 14 Апр 2006, 11:26

Паля винаги на бензин и карам поне няколко километра, преди да включа на газ. Мисля че това е напълно достатъчно за гумичките и да чисти нагара. Все пак мисля да я спра докато работи на газ. Резервоара ще го държа с достатъчно количество бензин, мисля че помпата веднъж напълнена с бензин не остава на сухо и системата остава пълна ( без да маже инжекторите). Ако и при двата варианта ще гори помпата, мисля че по добре да я спра.

INSANE

Мнениеот oKTonog » 14 Апр 2006, 12:23

А вариант помпата на инжекциона да изгори няма ли!?

Аватар
Маниак

Мнениеот BiancoBlue » 15 Апр 2006, 01:56

Това е пълна глупост, но ако наистина го искаш човека ти каза просто махни бушона

Редовен

Мнениеот botev23 » 15 Апр 2006, 19:22

toi si znae nai dobre

Маниак

Мнениеот mitnrj » 18 Апр 2006, 23:21

Pri awtomobili na gas, WINAGI Trqbwa da se sre pompata dokato awtomobila e na gas po red pri4ini 8) .
4oweka wi popita kak da go naprawi, a wie wzehte da go razubejdawate :roll: ne wijdam logi4no obesnenie.

Saweta da wadi6 predpazitelq na pompata dokato si na gas me kara da se smeq :) , no kakto i da e ne iskam da se zaqjdam.
Ako ima6 takaw predpazitel to towa e dobre za6toto 6te ti pomogne da prekasne6 pompata po lesno. Ta moqt sawet e:
Parwo razglobi dolo w krakata na 6ofiora w Lqwo pod tabloto - 6te widi6 snop kabeli, posle trqbwa da stigne6 do samata pompa i da widi6 s kakaw cwqt sa dwata zahranwa6ti q kabeli, proweri s woltmer koi e (+)-sowiq, posle idi otpred i go otkrii sa6tiq w snopa pod tabloto. Posle trqbwa da dokaje6 po bezuslawen na4in, 4e e sa6tiq. S multicet zamerwa6 izhoda na predpazitelq i sled kato leko si za4istil izolaciqta na zahranwa6tiq kabel na pompata zamerwa6 ima li kaso sas tozi izhod na predpazitelq. Posle go postawq6 i otnowo s ureda wijda6 ima li 12V na za4isteniq kabel dokato raboti pompata( dawa6 na kontakt i tq tragwa i ako nqma oboroti na dwig pompata spira - towa mislq go znae6) :wink: . Nai na kraq zapalwa6 kolata na benzin i sled towa srqzwa6 kabela( koito we4e e sigurno na 80% 4e e toi) togawa kolata raboti 2-3s. i sled towa ugaswa i kato krai moje6 da zahrani6 kraq kam pompata s 12v, no prez predpazitel.
Drugoto e lesno: wzema6 12v rele s normalno zatworeni kontakti i swarzwa6 dwata kraia na srqzaniq ot teb kabel kam tezi kontakti, posle zahranwa6 releto ot kabela na gazowiq klapan i mu podawa6 edna masa,
towa e :wink: .

A na kolegite moga da kaja da ne se wrazwat na prikazkite, na pi6man gazadjii, koito gi marzi da prekasnat i pompata oswen diuzi.
P.S.
Ivan 76 tazi usluga s prekaswaneto na pompata wliza w cenata na montaja na AGU-to . I ako wse pak se naeme6 da go prawi6 ti, wnimawai mnogo i prowerqwai wnimatelno za6toto moje6 da naprawi6 golemi porazii, osobenno kogato se opita6 da zahrani6 pompata pri prowerkata na kabela.

Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P10

Мнениеот PRIMERA » 18 Апр 2006, 23:38

:D :D :D

Аватар
Нисан Клуб България

Мнениеот damon » 19 Апр 2006, 10:41

mitnrj написа: A na kolegite moga da kaja da ne se wrazwat na prikazkite, na pi6man gazadjii, koito gi marzi da prekasnat i pompata oswen diuzi.
P.S.

Абе приятелю, какви са тия филми, които си описал. Много ясно че не е добре да се спира помпата, за да охлажда дюзите!!! Колко пъти да го пишем тука... Спират се дюзите, слага им се емулатор за да не пълни с грешки ЕКУ-то и това е най-добрия начин, помпата не се спира. Това че има други по-евтини начини за слагане на газ не значи че са най-хубавите.
И тука като ти гледам обяснението с цветовете на жиците. Ами то си има реле отдолу в блока с бушони. И оттам могат да се види веригата и да не спре с друго реле помпата, за какви бушони става дума тук.
Коректния монтаж на газова на пълната инжекция с автоматичен ключ и палене винаги на бензин! Поне така е най-удачно...
N15 GTi, SR20DE
ex. P11, GA16DE

Мнениеот ivan76 » 20 Апр 2006, 10:49

mitnrj написа:Pri awtomobili na gas, WINAGI Trqbwa da se sre pompata dokato awtomobila e na gas po red pri4ini 8) .
4oweka wi popita kak da go naprawi, a wie wzehte da go razubejdawate :roll: ne wijdam logi4no obesnenie.

Saweta da wadi6 predpazitelq na pompata dokato si na gas me kara da se smeq :) , no kakto i da e ne iskam da se zaqjdam.
Ako ima6 takaw predpazitel to towa e dobre za6toto 6te ti pomogne da prekasne6 pompata po lesno. Ta moqt sawet e:
Parwo razglobi dolo w krakata na 6ofiora w Lqwo pod tabloto - 6te widi6 snop kabeli, posle trqbwa da stigne6 do samata pompa i da widi6 s kakaw cwqt sa dwata zahranwa6ti q kabeli, proweri s woltmer koi e (+)-sowiq, posle idi otpred i go otkrii sa6tiq w snopa pod tabloto. Posle trqbwa da dokaje6 po bezuslawen na4in, 4e e sa6tiq. S multicet zamerwa6 izhoda na predpazitelq i sled kato leko si za4istil izolaciqta na zahranwa6tiq kabel na pompata zamerwa6 ima li kaso sas tozi izhod na predpazitelq. Posle go postawq6 i otnowo s ureda wijda6 ima li 12V na za4isteniq kabel dokato raboti pompata( dawa6 na kontakt i tq tragwa i ako nqma oboroti na dwig pompata spira - towa mislq go znae6) :wink: . Nai na kraq zapalwa6 kolata na benzin i sled towa srqzwa6 kabela( koito we4e e sigurno na 80% 4e e toi) togawa kolata raboti 2-3s. i sled towa ugaswa i kato krai moje6 da zahrani6 kraq kam pompata s 12v, no prez predpazitel.
Drugoto e lesno: wzema6 12v rele s normalno zatworeni kontakti i swarzwa6 dwata kraia na srqzaniq ot teb kabel kam tezi kontakti, posle zahranwa6 releto ot kabela na gazowiq klapan i mu podawa6 edna masa,
towa e :wink: .

A na kolegite moga da kaja da ne se wrazwat na prikazkite, na pi6man gazadjii, koito gi marzi da prekasnat i pompata oswen diuzi.
P.S.
Ivan 76 tazi usluga s prekaswaneto na pompata wliza w cenata na montaja na AGU-to . I ako wse pak se naeme6 da go prawi6 ti, wnimawai mnogo i prowerqwai wnimatelno za6toto moje6 da naprawi6 golemi porazii, osobenno kogato se opita6 da zahrani6 pompata pri prowerkata na kabela.

Благодаря за съветите, предполагам че в резултат на моята намеса най многото което може да ми се случи е да изгоря помпата предсрочно :) Мисля да я закарам в някой сервиз да свършат тази работа. Иначе винаги си я паля на бензин, дори понякога като ми се прииска да я изръчкам повече я карам постоянно на бензин ( има по добра мощност )

Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P11

Мнениеот W2 » 20 Апр 2006, 10:55

трудно можеш да изгориш помпата! Все пак не пробвай ;);)

Следваща

Назад към Технически въпроси