Как да спра бензиновата помпа?

Въпроси относно притежаването и поддържането на автомобил NISSAN.

Как да спра бензиновата помпа?

Мнениеот ivan76 » 12 Апр 2006, 10:46

Карам Примера Р10 пълна инжекция. Имам газова уредба но ми се ще да спра бензиновата помпа докато работи на газ! Как да стане тази работа според вас?

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Almera N15

Re: Как да спра бензиновата помпа?

Мнениеот damon » 12 Апр 2006, 10:48

ivan76 написа:Карам Примера Р10 пълна инжекция. Имам газова уредба но ми се ще да спра бензиновата помпа докато работи на газ! Как да стане тази работа според вас?

Недей я спира! Коректното блокиране на бензин е спиране на дюзите и слагане на емулатор на дюзите. Помпата не се спира за да може да циркулира постоянно бензин през дюзите и да ги охлажда. Затова и винаги трябва да имаш бензин. Също и винаги да палиш на бензин...
N15 GTi, SR20DE
ex. P11, GA16DE

Мнениеот ivan76 » 12 Апр 2006, 12:44

damon написа:
ivan76 написа:Карам Примера Р10 пълна инжекция. Имам газова уредба но ми се ще да спра бензиновата помпа докато работи на газ! Как да стане тази работа според вас?

Недей я спира! Коректното блокиране на бензин е спиране на дюзите и слагане на емулатор на дюзите. Помпата не се спира за да може да циркулира постоянно бензин през дюзите и да ги охлажда. Затова и винаги трябва да имаш бензин. Също и винаги да палиш на бензин...

Знам че по принцип е така но не съм чул някой който си е спрял помпата да е имал проблеми свързани именно с това. Ако все пак някой знае да сподели!

Аватар
Нисан Клуб България

Мнениеот damon » 12 Апр 2006, 13:24

ivan76 написа:
damon написа:

Знам че по принцип е така но не съм чул някой който си е спрял помпата да е имал проблеми свързани именно с това. Ако все пак някой знае да сподели!

Като толкова държиш. Отдолу при предпазителите е релето за помпата - спираш там и готово...
N15 GTi, SR20DE
ex. P11, GA16DE

Редовен

Мнениеот botev23 » 13 Апр 2006, 20:23

От приятели, които отдавна карат на газ, знам че и двата варианта водят до едно - да ти изгори помпата. Като я спреш засъхват гумичките и се прецаква помпата, така че не е спирай. Разбира се и другия вариант не е подходящ ако няма или има малко бензин. За това моя съвет е винаги дръж минимум 15 литра бензин и си пали винаги на бензин. Това помага или поне удължава живота на помпата.

Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P11

Мнениеот W2 » 13 Апр 2006, 20:41

точно! не си спирай помпата, дръж си малко бензинец... и ВИНАГИ пали и карай първите 3-4км на бензин! Опасност за помпата и гумички няма!, но така ще си предпазиш инжекторите от нагари... ;)

Мнениеот ivan76 » 14 Апр 2006, 10:26

Паля винаги на бензин и карам поне няколко километра, преди да включа на газ. Мисля че това е напълно достатъчно за гумичките и да чисти нагара. Все пак мисля да я спра докато работи на газ. Резервоара ще го държа с достатъчно количество бензин, мисля че помпата веднъж напълнена с бензин не остава на сухо и системата остава пълна ( без да маже инжекторите). Ако и при двата варианта ще гори помпата, мисля че по добре да я спра.

INSANE

Мнениеот oKTonog » 14 Апр 2006, 11:23

А вариант помпата на инжекциона да изгори няма ли!?

Аватар
Маниак

Мнениеот BiancoBlue » 15 Апр 2006, 00:56

Това е пълна глупост, но ако наистина го искаш човека ти каза просто махни бушона

Редовен

Мнениеот botev23 » 15 Апр 2006, 18:22

Той си знае най-добре.

Маниак

Мнениеот mitnrj » 18 Апр 2006, 22:21

При автомобили на газ, ВИНАГИ трябва да се сре помпата, докато аютомобила е на газ по ред причини 8)
Човека ви попита как да го направи, а вие взехте да го разубеждавате :roll: не виждам логично обяснение.

Съвета да вадиш предпазителя на помпата, докато си на газ ме кара да се смея :-) , но както и да е не искам да се заяждам.
Ако имаш такъв предпазител то това е добре защото ще ти помогне да прекъснеш помпата по лесно. Та моят съвет е:
Първо разглоби долу в краката на шофьора в Ляво под таблото - ще видиш сноп кабели, после трябва да стигнеш до самата помпа и да видиш с какъв цвят са двата захранващи я кабели, провери с волтмер кои е (+)-совия, после иди отпред и го открий същия в снопа под таблото. После трябва да докажеш по безусловен начин, че е същия. С мултицет замерваш изхода на предпазителя и след като леко си зачистил изолацията на захранващия кабел на помпата замерваш има ли късо със този изход на предпазителя. После го поставяш и отново с уреда виждаш има ли 12 V на зачистения кабел, докато работи помпата (даваш на контакт и тя тръгва и ако няма обороти на двигателя помпата спира - това мисля го знаеш) :wink: Най на края запалваш колата на бензин и след това срязваш кабела (който вече е сигурно на 80% че е той) тогава колата работи 2-3 секунди и след това угасва и като край можеш да захраниш края към помпата с 12 V, но през предпазител.

Другото е лесно: вземаш 12 V реле с нормално затворени контакти и свързваш двата края на срязания от теб кабел към тези контакти, после захранваш релето от кабела на газовия клапан и му подаваш една маса,
това е :wink:

А на колегите мога да кажа да не се връзват на приказките, на пишман газаджии, които ги мързи да прекъснат и помпата освен дюзи.

П.С.Иван 76 тази услуга с прекъсването на помпата влиза в цената на монтажа на АГУ-то. И ако все пак се наемеш да го правиш ти, внимавай много и проверявай внимателно защото можеш да направиш големи поразии, особено когато се опиташ да захраниш помпата при проверката на кабела.

Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P10

Мнениеот PRIMERA » 18 Апр 2006, 22:38

:-D :-D :-D

Аватар
Нисан Клуб България

Мнениеот damon » 19 Апр 2006, 09:41

mitnrj написа:А на колегите мога да кажа да не се връзват на приказките, на пишман газаджии, които ги мързи да прекъснат и помпата освен дюзи.

Абе приятелю, какви са тия филми, които си описал. Много ясно че не е добре да се спира помпата, за да охлажда дюзите!!! Колко пъти да го пишем тука... Спират се дюзите, слага им се емулатор за да не пълни с грешки ЕКУ-то и това е най-добрия начин, помпата не се спира. Това че има други по-евтини начини за слагане на газ не значи че са най-хубавите.
И тука като ти гледам обяснението с цветовете на жиците. Ами то си има реле отдолу в блока с бушони. И оттам могат да се види веригата и да не спре с друго реле помпата, за какви бушони става дума тук.
Коректния монтаж на газова на пълната инжекция с автоматичен ключ и палене винаги на бензин! Поне така е най-удачно...
N15 GTi, SR20DE
ex. P11, GA16DE

Мнениеот ivan76 » 20 Апр 2006, 09:49

mitnrj написа:При автомобили на газ, ВИНАГИ трябва да се сре помпата, докато аютомобила е на газ по ред причини 8)
Човека ви попита как да го направи, а вие взехте да го разубеждавате :roll: не виждам логично обяснение.

Съвета да вадиш предпазителя на помпата, докато си на газ ме кара да се смея :-) , но както и да е не искам да се заяждам.
Ако имаш такъв предпазител то това е добре защото ще ти помогне да прекъснеш помпата по лесно. Та моят съвет е:
Първо разглоби долу в краката на шофьора в Ляво под таблото - ще видиш сноп кабели, после трябва да стигнеш до самата помпа и да видиш с какъв цвят са двата захранващи я кабели, провери с волтмер кои е (+)-совия, после иди отпред и го открий същия в снопа под таблото. После трябва да докажеш по безусловен начин, че е същия. С мултицет замерваш изхода на предпазителя и след като леко си зачистил изолацията на захранващия кабел на помпата замерваш има ли късо със този изход на предпазителя. После го поставяш и отново с уреда виждаш има ли 12 V на зачистения кабел, докато работи помпата (даваш на контакт и тя тръгва и ако няма обороти на двигателя помпата спира - това мисля го знаеш) :wink: Най на края запалваш колата на бензин и след това срязваш кабела (който вече е сигурно на 80% че е той) тогава колата работи 2-3 секунди и след това угасва и като край можеш да захраниш края към помпата с 12 V, но през предпазител.

Другото е лесно: вземаш 12 V реле с нормално затворени контакти и свързваш двата края на срязания от теб кабел към тези контакти, после захранваш релето от кабела на газовия клапан и му подаваш една маса,
това е :wink:

А на колегите мога да кажа да не се връзват на приказките, на пишман газаджии, които ги мързи да прекъснат и помпата освен дюзи.

П.С.Иван 76 тази услуга с прекъсването на помпата влиза в цената на монтажа на АГУ-то. И ако все пак се наемеш да го правиш ти, внимавай много и проверявай внимателно защото можеш да направиш големи поразии, особено когато се опиташ да захраниш помпата при проверката на кабела.

Благодаря за съветите, предполагам че в резултат на моята намеса най многото което може да ми се случи е да изгоря помпата предсрочно :-) Мисля да я закарам в някой сервиз да свършат тази работа. Иначе винаги си я паля на бензин, дори понякога като ми се прииска да я изръчкам повече я карам постоянно на бензин (има по добра мощност).

Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P11

Мнениеот W2 » 20 Апр 2006, 09:55

трудно можеш да изгориш помпата! Все пак не пробвай ;) ;)

Следваща

Назад към Технически въпроси