Смяна на гумички на клапаните

Въпроси относно притежаването и поддържането на автомобил NISSAN.
Аватар
Маниак
Автомобил: Primera P10

Смяна на гумички на клапаните

Мнениеот staikov » 05 Апр 2011, 17:08

колеги изпаднал съм пред дилема
трябва да сменя гумичките на клапаните , гумичките са набавени (victor ranze) но изпаднах в тотално объркване с тези майстори
единия ми казва няма проблем даваш 40 лв и ги правим другия ми вика сваля се глава глупости много работа неможе да се свалят и да се сменят на място гумичките 100 лв
е как мамка му се сменят тези гумички трябва ли да се разглобява двигателя пак или може да се избегне тази процеура и колко е реалната цена на тази операция че вече имам чустовото че по тези сервизи непознават стойноста на парите
Последна промяна staikov на 06 Апр 2011, 01:18, променена общо 1 път
P10 SR20DE 93г. :)
Р10 GA16DS

Аватар
INSANE
Автомобил: Almera N15

Re: смяна на гъмички на клапаните

Мнениеот hardox » 05 Апр 2011, 17:30

Колега ти да беше купил друга кола по-евтино щеше да ти излезе,като чета какви ремонти и прави на тази.
За смяната на гумички отиди при тоя дето ти е казал 40лв.,ще ги смени без да сваля глава,а другия явно е пишман-майстор.
N16-Facelift 1.8-QG18DE/ 116hp/hachback/automatic transaxle
SJNFBAN16U0386406

N15-Facelift 1.6-GA16DE/90hp/hachback
JN1ECAN15U0534470

Аватар
Маниак

Мнениеот staikov » 05 Апр 2011, 17:41

добре
а тая кола чак да е излезнала толкова скъпа не но може би ако бях доплатил още 200-300 лвеа можеше да си зема нова
но все пак това си е мойта барака и най забавното е че такмо я стегнеш и си кажеш вече е ок и след 2 дни се скапе нещо но до момента не ме е оставяла на пътя а пък и с това каране което и причинявам аз самия незнам как още се движи :) голямо куче излезна ( хората по 2-3 голфа хвърлиха с по нормално каране пък тая кошница още неможе да се скапе до положение в което да не си заслужава да се прави)
та по темата значи това с свалянето на половината двигател са глупости аз някаде бях чел че само буталото трябва да е т горна точка за да не падне клапана в цилиндара
Р10 GA16DS

Аватар
INSANE

Мнениеот orinis 3 » 05 Апр 2011, 21:31

Колега става и по двата начина (със и без сваляне на главата). 2рия определено е по лесен и скъп(нова гарнитура и болтове).Самата смяна не е особенно сложна,по важно е да разполагаш със скоба за сваляне на кученцата.Кой от 2мата майстори е добър и кой не е относително понятие ако гледаш само фактора цена.Ти си решаваш де.Успех.
п.с. Извинявай ама вземи им сложи едно У на тези вложки в заглавието! :(
Primera GA16DS-71kw, SLX+Primera GA16DS-66kw, SLX

Аватар
Маниак

Re: смяна на гумички на клапаните

Мнениеот staikov » 29 Апр 2011, 00:33

така на колата и смениха гумичките и пак нищо при студен двигател ( напълно изстинал) колата пуши синио мирише и на масло , когато позагрее пушека изчезва но при изфорсирване пак мирише на масло
момчетата които сменяха гумичките се опитаха да напаснат и веригата или поне горната но и там удариха на камък защото на новата няма белези ( по тъмно оцветени звена) при горната верига звената бягат с 1 немогат да дойдат на 16/16 /22 и ми препоръчаха да я поразглобят за да може да се започне правилното и центроване още от голямата верига която в дават 40/40 звена от белег до белег , казаха ми също ,че това пушене с мирис на масло може да е в следствие и на неправилно зацепената верига
искам да попитам възможно ли е тези вериги да ми правят мизерията ( като изключим факта че и колата не върви добре нито на газ нито на бензин а и на 2те горива пуши) Картерната вентилация също е извадена за да не ме бърка
Р10 GA16DS

Аватар
INSANE

Мнениеот orinis 3 » 29 Апр 2011, 00:51

:shock: Нищо лично ама смени момчетата!Не ,че е жокер ,но ако веригите,на коя и да е кола нямат фабричен белег обикновенно,евтино и лесно се ползва да речем лак за нокти в цвят по избор.Ако не съм споменавал ,сегментите ти как са,компресия,колко масло ти изгаря?При студен мотор пропушва ,но при загрял не пуши ,разхода на масло не е голям-провери си рабората на свешите,кабели (добре ли ти работят всички цилиндри?).Успех.

Аватар
Маниак

Мнениеот staikov » 29 Апр 2011, 00:58

компресията е мерихме 12.9 на 3 от цилиндрите а на 2ри беше 13,1 кабелите са сравнително нови свещите чесно казано не ги знам какви са и нямам спомен кога съм ги сменял а за веригата на оригиналната имаше белези със сигурност а сигментите как се проверяват? Разхода все още не съм го засякал защото маслото е на има няма 500 км след смяната му -Титан 10/40 за газ
Р10 GA16DS

Аватар
INSANE

Мнениеот orinis 3 » 29 Апр 2011, 01:31

Маслото ти не е лошо.За кабели и свещи споменах ,защото съм имъл подобни проблеми с вътршно прекъснат кабел на 2ри цилиндър .При студен мотор 2ри цилиндър няма пълно изгаряне и плюе сместа .Свещите бяха добре и при загрял мотор пушека си изчезва .Не се усеща особенно разтрисане на мотора-като от работа само на 3 цилиндъра.Пробвай с кабел от др. колега ако твоите по принцип дават искра към маса.Компресия може да имаш и при износени сегменти или елипса(по малко вероятно за твоя мотор)на цилиндрите.Ако са ти сваляли главата ,можеше да ти свалят и картера ,вадят се буталата и се мери ключ на сегмента.Преди да предприемеш вече ,подобни действия ,си свали свешите и провери имаш ли масло в цилиндрите.Все пак при износен сегмент в цилиндъра навлиза масло ,което и уплътнява наличната хлабина,до някъкво износване разбира се.Принципно имай в предвид,че пропушване в черно синкъв цвят се получава и от не правилно горене(не добре работещ карбуратор,разбутани болтове за регулиране на сместа).Сега имаш ли бял пушек,освен мириса на масло,плътно бял пушек?

Редовен
Автомобил: Primera P11

Мнениеот bogie » 29 Апр 2011, 08:28

Наличие на компресия не е добър критерий относно разход на масло, в случая след смяна на гумички и разхода продължава бих заложил на спекли или износени маслени сегменти, опитай с една качествена промивка на д-теля.
NO BALLS NO GLORY

Аватар
Маниак

Мнениеот staikov » 29 Апр 2011, 16:57

бял пушек няма при студен двигател е синкав а след това изчезва и се забелязва много леко пропушване когато се форсира на бензин излиза леко черен пушек за момент а на газ е сивкав но не е да прави облаци а само леко изпушване при кабелите има нещо което забелязах снощи късно вечерта когато се наложи да отворя капака да си сложа течност за чистачки докато мотора работи
на 2 от кабелите почти по цялата дължина от делкото до свеща се вижда как минава искрата после погледнах и на една хонда и при нея се забелязва същото но и 2мата сме със едни и същи кабели ( Тesla) незнам далие нормално да се вижда толкова ясно искрата през изолационния слой на кабела
Р10 GA16DS

Аватар
INSANE

Мнениеот SUB-ZERO » 29 Апр 2011, 19:23

Хвърляй ги тия кабели докато е време :D . Вземи от някой други за проба, може само от тях да ти е проблема :thumbs up: .
P10 2.0eGT SR20DE Low port + LPG
Аварийните мигачи НЕ СЕ ПОЛЗВАТ за ПРОИЗВОЛНО спиране на пътя !!!

Аватар
INSANE

Мнениеот orinis 3 » 29 Апр 2011, 20:35

SUB-ZERO написа:Хвърляй ги тия кабели докато е време :D . Вземи от някой други за проба, може само от тях да ти е проблема :thumbs up: .

:thumbs up:

Аватар
INSANE
Автомобил: Primera P11

Мнениеот stoiang76 » 30 Апр 2011, 10:48

staikov написа: докато мотора работи
на 2 от кабелите почти по цялата дължина от делкото до свеща се вижда как минава искрата после погледнах и на една хонда и при нея се забелязва същото но и 2мата сме със едни и същи кабели ( Тesla) незнам далие нормално да се вижда толкова ясно искрата през изолационния слой на кабела

То така най лесно се проверява за избили кабели на свещите.Вдигаш капака на тъмно и ако видиш светещ кабел,сменяш.
Кабелите НЕ трябва да светят в тъмното :thumbs up:
Изображение Изображение
Изображение-diesel Изображение

Аватар
Маниак

Мнениеот nikitonik » 01 Май 2011, 18:43

staikov написа:при кабелите има нещо което забелязах снощи късно вечерта когато се наложи да отворя капака да си сложа течност за чистачки докато мотора работи на 2 от кабелите почти по цялата дължина от делкото до свеща се вижда как минава искрата

И при мен е така, но не всеки път се виждат тези ефекти :ooops: За цена от 70 до 120 лв са кабелите.
P10 GA16DE 16V 5HB BRC KLIMA 95'
N14 GA16DE 16V 93'

Аватар
Маниак

Мнениеот staikov » 01 Май 2011, 20:13

ми да като пари бяха някъде към 85 лв на Тесла които като марка за електрокомсумативи не са безивестна и не лоша марка или поне аз съм с такива виждания за тях
Р10 GA16DS

Следваща

Назад към Технически въпроси