Проблем със заключване

Въпроси относно притежаването и поддържането на автомобил NISSAN.
Аватар
Автомобил: Primera P10

Проблем със заключване

Мнениеот cvetina_a » 20 Фев 2012, 17:24

Здравейте, понеже съм нова тук не ми се сърдете ако повтарям тема или др. Карам Нисан Р11 - проблемът е следния. При заключване с дистанционното не заключва, при отключване с него - отключва?! Алармата иначе работи.
Понеже в момента не съм подготвена парично за техник някой може ли да ме ориентира в проблема и евентуално колко пари ще ми струва удоволствието, когато я заведа на техник?! Благодаря предварително.

Аватар

Проблем със заключване

Мнениеот cvetina_a » 20 Фев 2012, 17:34

Наистина странен проблем?! Може би някоя жица?!
Последна промяна cvetina_a на 21 Фев 2012, 10:41, променена общо 1 път

Аватар
INSANE
Автомобил: Micra K11

Re: Проблем със заключване

Мнениеот kombak » 20 Фев 2012, 18:17

Здравей, не е чак страшно, но иска малко да се порови из жиците, повече е време, а не много пари. И все пак заведи я при човек, който да знае какво прави. :ooops:
Изображение

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Primera P11-144

Мнениеот Ch.Kolev » 20 Фев 2012, 21:18

Добре дошла! Имам няколко предварителни въпроса преди да се даде каквато и да е била причина за проблема.
От кой град си? Алармата каква е? Заводската или допълнително монтирана. Когато си в колата и местиш палеца за заключване - какво е поведението на другите врати? Отключват/заключват ли? Това е за сега.
П.П. За по-лесно ориентиране си попълни по-пълно профила и някой от тези въпроси автоматично отпадат при по-нататъшни запитвания :)
Изображение
Изображение

Аватар

Мнениеот cvetina_a » 21 Фев 2012, 10:36

Така... от София съм, алармата е слагана допълнително и мнооого одавна, досега никога не съм имала проблем с нея. Ключа на вратата отвътре заключва и отключва без проблем.

Аватар
INSANE

Мнениеот dido ra6kov » 21 Фев 2012, 22:03

Цвети, при мен ситуацията е същата от около година и половина. Мой познат алармаджия ми спомена за някакъв блок (платка), който се намирал в шофьорската врата и служил за сработване на алармата с оригиналното централно управление на колата. А именно, че може би той е отказал (изпушил) ! Не струвал много, около 30-на лева, но не ми се занимава да го сменям и си заключвам колата с ключа!
http://www.youtube.com/watch?v=Jclr-YhA ... re=related
Nissan Primera P10 slx SR20De (1996)
Nissan Almera N15 sr GA16DE {1996}
BMW Е46 320i {1999}

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Primera P11-144

Мнениеот Ch.Kolev » 21 Фев 2012, 22:04

dido ra6kov написа:Цвети, при мен ситуацията е същата от около година и половина. Мой познат алармаджия ми спомена за някакъв блок (платка), който се намирал в шофьорската врата и служил за сработване на алармата с оригиналното централно управление на колата. А именно, че може би той е отказал (изпушил) ! Не струвал много, около 30-на лева, но не ми се занимава да го сменям и си заключвам колата с ключа!

cvetina_a написа:Така... от София съм, алармата е слагана допълнително и мнооого одавна, досега никога не съм имала проблем с нея. Ключа на вратата отвътре заключва и отключва без проблем.

При нея проблема е в допълнителната аларма, както и при теб...
Изображение
Изображение

Аватар

Мнениеот cvetina_a » 22 Фев 2012, 10:47

dido ra6kov написа:Цвети, при мен ситуацията е същата от около година и половина. Мой познат алармаджия ми спомена за някакъв блок (платка), който се намирал в шофьорската врата и служил за сработване на алармата с оригиналното централно управление на колата. А именно, че може би той е отказал (изпушил) ! Не струвал много, около 30-на лева, но не ми се занимава да го сменям и си заключвам колата с ключа!

Да, така и предполагам ... В събота ще я водя да я гледат алармаджиите ... Оф тоя месец толкова неща ми се събраха с тая кола, сега както и вдигнаха бензина аман вече, наистина май ще мина на рейс....

Аватар
INSANE

Мнениеот dido ra6kov » 23 Фев 2012, 00:33

Ами, ако имаш удобни метро спирки ще е по-добре......... то при вас в София не се издържа с трафика и разстоянията, които трябва да изминавате всеки ден! :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Jclr-YhA ... re=related
Nissan Primera P10 slx SR20De (1996)
Nissan Almera N15 sr GA16DE {1996}
BMW Е46 320i {1999}

Аватар
Нисан Клуб България
Автомобил: Primera P11

Мнениеот DundyTheCroc » 23 Фев 2012, 10:07

За мен проблема е в алармата или в начина и на свързване към централното. При Р11 има специален модул за заключването, но често алармаджиите не командват него чрез алармата, а директно се вързват към машинките. Щом се заключва и отключва с ключа значи централното и модула са ти ОК. Вероятно или някое реле в алармата не работи добре, или проблема е по окабеляването до инсталацията на колата.
Nissan Primera GT - 150 коня и едно магаре

Аватар

Мнениеот cvetina_a » 23 Фев 2012, 10:37

DundyTheCroc написа:За мен проблема е в алармата или в начина и на свързване към централното. При Р11 има специален модул за заключването, но често алармаджиите не командват него чрез алармата, а директно се вързват към машинките. Щом се заключва и отключва с ключа значи централното и модула са ти ОК. Вероятно или някое реле в алармата не работи добре, или проблема е по окабеляването до инсталацията на колата.

То най - интересното е, че отключва с алармата, но не заключва т.е не е напълно развалена?! Може наистина някоя жичка?! А то проблема не може изведнъж така да е по окабеляването, от както е слагана преди години не е имало проблем.

Аватар

Мнениеот cvetina_a » 23 Фев 2012, 10:39

И при теб ли не заключва или и двете не ти работят? И заключване и отключване. Защото при мен само заключването не бачка.

Аватар

Мнениеот cvetina_a » 23 Фев 2012, 10:40

dido ra6kov написа:Ами, ако имаш удобни метро спирки ще е по-добре......... то при вас в София не се издържа с трафика и разстоянията, които трябва да изминавате всеки ден! :wink:

Ами лошото е, че нямам спирка на метрото близо както и до работа няма метро. А трафика наистина не е за коментиране....пълен кошмар

Аватар

Мнениеот cvetina_a » 23 Фев 2012, 10:42

DundyTheCroc написа:За мен проблема е в алармата или в начина и на свързване към централното. При Р11 има специален модул за заключването, но често алармаджиите не командват него чрез алармата, а директно се вързват към машинките. Щом се заключва и отключва с ключа значи централното и модула са ти ОК. Вероятно или някое реле в алармата не работи добре, или проблема е по окабеляването до инсталацията на колата.

Ами то факта, че с алармата се отключва без проблем значи че не е всичко заминало, все пак работи до някъде... може би при заключването да се командва по други кабели?! Незнам все пак съм жена и то блондинка хахаххха

Аватар
Голямата секира
Автомобил: Almera N16

Мнениеот dare__devil » 23 Фев 2012, 10:54

Здрасти Цветина. Моля, опитай се да избягваш писането на няколко поста един след друг :thumbs up:

Благодаря и успех!
Infiniti G35X VQ35DE AT

Следваща

Назад към Технически въпроси